Baltijos skaitmeninių inovacijų centro veiklos plėtra
UAB “Uosto verslo centras" įgyvendina 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos finansuojamą projektą Nr. 01.2.1-LVPA-K-857-01-0003 “Baltijos skaitmeninių inovacijų centro veiklos plėtra”.
Projekto įgyvendinimo metu pastatytas skaitmeninių inovacijų centras, įrengtos MTEPI laboratorijos, teikiamos konsultacijos ir pagalba įmonėms, investuojančioms į skaitmenines inovacijas. Taip pat organizuojamos teminės kūrybinės dirbtuvės (angl.: hackatons), rengiami mokymai, siekiantiems pasinaudoti SIC infrastruktūra. Projekto metu į SIC narių tinklą, suburtos ir administrauojamas naujus skaitmeninius sprendimus ir produktus kuriančios įmonės.
SIC įmonės ir organizacijos vykdo intensyvias MTEPI veiklas, vykdoma išsami technologinių sprendimų analizė ir esminių sudedamųjų dalių patobulinimai bei pakeitimai leis rinkai pateikti naujus ir iš esmės atnaujintus produktus, pasižyminčius naujomis charakteristikomis, lankstesniu ar nauju pritaikomumu.
Projektas įgyvendinamas nuo 2020 m. lapkričio 18 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d.
Projektas yra įgyvendinamas pagal ES priemonę “Skaitmeninių inovacijų centrai" ir finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.
Projektas: „Industry 4.0 Lab platforma: DI4LithuanianID“, Nr. 101083434
ES finansavimo programa: „Skaitmeninė Europa”
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2022-11-01 - 2025-10-31
Projekto koordinatorius: Kauno technologijos universitetas
Projekto partneriai: Uosto verslo centras, Intechcentras, Mykolo Romerio universitetas, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, Columbus Lietuva, Klaipėdos universitetas, Vilniaus pramonės ir verslo asociacija, Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Blue Bridge Code, Infobalt.
Projekto tikslas: efektyvinti skaitmeninę transformaciją vidurio ir vakarų Lietuvos regione veikiantiems verslo ir viešojo sektoriaus subjektams pagrindinių skaitmeninių technologijų diegimui.
Apie projektą: Įgyvendinant projektą bus teikiamos šios paslaugos: testavimas prieš investuojant (prototipavimas), parama investicijoms, mokymai bei tinklų kūrimas. Konsorciumas veikia: gamybos, viešojo sektoriaus, sveikatos priežiūros ir biotechnologijų, informacinių ir ryšių technologijų bei finansinių technologijų srityse.
Pagrindinės kompetencijos: dirbtinis intelektas (DI) ir kibernetinis saugumas (KS), didžiųjų duomenų, automatizuotų BMS ir WMS, išmaniųjų jutiklių, robotikos, IoT/IoIT, automatikos, VR/AR, automatinio ataskaitų teikimo srityse.