Lighthouse Skaitmeninių inovacijų centras (SIC) – tai inovacijų konsultavimo ir skaitmenizavimo paslaugas teikiantis kompetencijų centras, vienijantis progresyvias verslo įmones, mokslo įstaigas  ir visuomenines organizacijas.

Lighthouse SIC tikslas – supažindinti įmones ir įstaigas su naujausių skaitmeninių technologijų teikiamomis galimybėmis, padėti jas įsidiegti savo veikloje ir taip padidinti kuriamą pridėtinę vertę bei konkurencingumą.

Lighthouse SIC veikla: telkia progresyvią skaitmeninių technologijų bendruomenę erdvėje, įkvepiančioje kurti ir diegti inovacijas, suteikia galimybę naudotis naujausiomis žiniomis, patirtimi ir technologijomis, padedančiomis savo klientams eksperimentuoti ir išbandyti skaitmenines technologijas Vakarų Lietuvos regione.

Esame jungtis, kviečianti  SIC narius ir įvairių sričių įmones, kurioms reikalingi skaitmeniniai sprendimai, dalyvauti bendruose projektuose.  

Lighthouse SIC 3D turas

 

Susipažink su SIC erdvėmis

Apie projektą

UAB “Uosto verslo centras" įgyvendina 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos finansuojamą projektą Nr. 01.2.1-LVPA-K-857-01-0003 “Baltijos skaitmeninių inovacijų centro veiklos plėtra”. 

Projekto įgyvendinimo metu pastatytas skaitmeninių inovacijų centrasįrengtos MTEPI laboratorijosteikiamos konsultacijos ir pagalba įmonėms, investuojančioms į skaitmenines inovacijas. Taip pat organizuojamos teminės kūrybinės dirbtuvės (angl.: hackatons), rengiami mokymai, siekiantiems pasinaudoti SIC infrastruktūra. Projekto metu į SIC narių tinklą suburtos ir administruojamos naujus skaitmeninius sprendimus ir produktus kuriančios įmonės. 

SIC įmonės ir organizacijos vykdo intensyvias MTEPI veiklas, vykdoma išsami technologinių sprendimų analizė ir esminių sudedamųjų dalių patobulinimai bei pakeitimai leis rinkai pateikti naujus ir iš esmės atnaujintus produktus, pasižyminčius naujomis charakteristikomis, lankstesniu ar nauju pritaikomumu. 

Projektas įgyvendinamas nuo 2020 m. lapkričio 18 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d. 

Projektas yra įgyvendinamas pagal ES priemonę “Skaitmeninių inovacijų centrai" ir finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. 

Tarptautiniai partneriai

Tarptautiškumui skatinti Lighthouse SIC aktyviai plečia partnerių užsienyje tinklą. Projekto įgyvendinimo metu užmegztos tarptautinės partnerystės  bei perimta geroji užsienio praktikų patirtis atlieka svarbų vaidmenį vystant skaitmeninių inovacijų centro paslaugų spektrą, skatinant įmonių skaitmenizavimąsi bei prototipų kūrimą.  

Šiuo metu Lighthouse SIC priklauso 12 tarptautinių tinklų, tarp kurių didžiausi skaitmeninių inovacijų centrai, blockchain, robotikos, dirbtinio intelekto asociacijos ir kitos organizacijos. Kartu su šiais partneriais, SIC dalijasi patirtimi, ekspertinėmis žiniomis, dalyvauja įvairiose ES bendradarbiavimo programose ir projektuose.  

Tarptautiniai SIC partneriai