Vakarų Lietuvoje lankėsi Amerikos lietuvių delegacija „Bring Together Lithuania”

Liepos 19-21 dienomis Klaipėdoje bei Neringoje lankėsi Lietuvos diasporos jaunimas, į Lietuvą atvykęs iš Amerikos pagal programą „Bring Together Lithuania” (liet. “Jungtis Lietuvai”). VšĮ „Klaipėda ID” kartu su miesto partneriais: Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centru, bendradarbystės erdve “Lighthouse Co-working” ir Neringos turizmo ir kultūros informacijos centru „Agila”, organizavo patiriamąją programą, skatinančią svečius pažinti Klaipėdos regioną.

Pagrindinis „Bring Together Lithuania” programos tikslas – suteikti Lietuvos diasporos jaunimui galimybę įgyti profesionalių įgūdžių, susipažinti su kitais lietuviais iš viso pasaulio ir geriau pažinti modernią Lietuva. Programos metu dalyviai ne tik turi galimybę pasisemti patirties pirmaujančiose kompanijose ir organizacijose, bet ir pažinti šiuolaikinę valstybę. Programą remia ir globoja Kazickių Šeimos fondas.

„Inicijuodami „Bring Together Lithuania” stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programą lietuvių diasporos jaunimui siekiame sukurti jiems išskirtines galimybes iš arti susipažinti su šiuolaikine, inovatyvia Lietuva. Taip skatiname užsienio lietuvius sustiprinti ryšį su Lietuva ir tapti mūsų šalies ambasadoriais,” – pasakoja „Bring Together Lithuania” programos vadovė Kamilė Naraitė.

Susipažino su Klaipėda ir Neringa

Į vizitą Klaipėdoje atvyko 15 jaunuolių bei 2 programos kuratoriai. Klaipėdos potencialą, ekonominę situaciją, kultūrą, laisvalaikį bei gyvenimo būdą svečiams buvo nuspręsta pristatyti ne atskirais pristatymais, bet – patirtimis mieste ir bendravimu su skirtingais žmonėmis.

„Džiaugiamės, kad prie mūsų misijos prisidėjo „Klaipėda ID” komanda pasiūlydama turiningą savaitgalio programą Klaipėdoje ir Kuršių Nerijoje, kuri leido ne tik pažinti krašto istoriją ir kultūrą, atrasti gražiausius gamtos kampelius, bet ir susitikti su sparčiai augančia inovatyvia startuolių bendruomene ir sėkmingiausiais pajūrio krašto verslais. Dalis iniciatyvos dalyvių čia lankėsi pirmą kartą ir nuoširdžiai žavėjosi karjeros galimybėmis, darbo ir gyvenimo balansu, kurį gali pasiūlyti Klaipėdos miestas,” – džiaugėsi K. Naraitė.

Programa prasidėjo bendradarbystės erdvėje „Lighthouse coworking”, kurioje susitiko programos dalyviai, „Klaipėda ID” atstovai bei bendradarbystės erdvės rezidentai. Kavos pertraukėlės metu į susitikimą prisijungė ir  Dr. Donatas Jonikas, kuris su svečiais diskutavo apie startuolius ir startuolių rinkodarą. Amerikos lietuviai taip pat turėjo turą po Klaipėdą su dainuojančiu gidu, papasakojusiu apie miestą, jo istoriją ir uostą, o vėliau pažino vakarinę Klaipėdą.

„Tradiciją tapę Light House bendruomenės susitikimai – kavos pertraukėlės šįkart sulaukė ypatingų svečių – JAV lietuvių delegacijos.  Kalbėjome apie studijas, darbą, ateities planus ir rinkome skaniausios picos receptą.  Tikimės, kad šis susitikimas bus gražios draugystės, vedančios į ilgalaikius projektus, pradžia,” – teigia Laura Jackevičiūtė, „Lighthouse Coworking” atstovė.

Šeštadienį „Bring Together Lithuania” dalyviai išvyko į Neringą, kur Neringos turizmo ir kultūros informacijos centras „Agila” organizavo žygį į Parnidžio kopą, ir aplankė Nidą bei Gintaro muziejų. Vakare Klaipėdoje visi susirinko į unikaliajame Elinge vykusį „G&G Sindikato” koncertą.

Apie programą

Bring Together Lithuania” tęsia pilotinės “We Connect Lithuania” 2018 vasaros programos misiją ir sukuria galimybę lietuvių diasporos jaunimui 6 vasaros savaites stažuotis Lietuvoje įsikūrusiose lyderiaujančiose įmonėse, startuoliuose, viešajame sektoriuje ir organizacijose. O taip pat – užmegzti asmeninius ir profesinius ryšius. Dalyviai turi galimybę susitikti ir kurti ryšius su išskirtiniais Lietuvos verslo, inovacijų, politikos ir visuomenės lyderiais. Programa yra sukurta sutelkiant dėmesį į šiuolaikinės Lietuvos, jos gamtos ir kultūros pažinimą. Dalyviai turi galimybę keliauti po gražiausias šalies vietas ir miestus, taip pat vyksta į vizitus įmonėse, dalyvauja interaktyviuose seminaruose, ekskursijose ir nacionaliniuose renginiuose.

 

Daugiau apie programą: www.bringtogether.lt
Šaltinis: www.klaipedaid.lt