Skaitmeninė ir išmani Klaipėda: skaitmeninių inovacijų centrų vaidmuo

Š. m. Birželio 7 d. Pirmą kartą Klaipėdoje susitiks visi penki skaitmeninių inovacijų centrų atstovai aptarti svarbiausius Lietuvos pramonės skaitmenizavimo klausimus.
Šiuo metu ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir pramonės bendruomenių iniciatyva Lietuvoje įkurti veikia Lazerių, Robotikos, Pažangios gamybos, „Saulėtekio slėnio“ ir Baltijos skaitmeninių inovacijų centrai. Prie jau esamų centrų, neseniai prisijungė tik š.m. gegužės mėn. pradžioje įregistruotas Lietuvos Agro Space skaitmeninių inovacijų centras (Agro Space DIH).
Skaitmeninių inovacijų centrų tikslas – remti Lietuvos pramonės (ypač SVV) perėjimą prie aukštos kvalifikacijos ir aukštųjų technologijų reikalaujančios gamybos, didinti Lietuvos pramonės įmonių technologinę parengtį, našumą ir konkurencingumą tarptautinėje rinkoje.
Skaitmeninių inovacijų centrai jau dabar yra integruoti į Europos skaitmeninių inovacijų centrų tinklus ir turi prieigą prie visos Europos naujausių technologijų bei gali pasiūlyti platų spektrą skaitmenizavimo paslaugų ir sprendimų.
Birželio 7 d. susitikimo prioritetas – aptarti galimybes, kaip skaitmeninių inovacijų centrai gali padėti skaitmenizuotis Klaipėdos regiono įmonėms. Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministro Gintaro Vildos, kuris vienas iš pagrindinių renginio dalyvių: „Norint įgyvendinti skaitmenizuotos pramonės viziją iki 2030 m. ir siekiant įveikti iššūkius, būtina išsiugdyti skaitmenines kompetencijas ir įgūdžius, kurie padės įmonėms kurti, pritaikyti ir įgyvendinti skaitmeninius sprendimus“.
Renginio metu bus pristatyta išmanaus miesto interaktyvi ekspozicija “Smart City Showroom”, kalbama apie inovacijų reformą, pramonės skaitmeninimo iššūkius, pasidalinta „Klaipėdos nafta“ gerąja praktika, nagrinėjama tema „Klaipėdos inovacijų ekosistemos plėtra Mėlynojo augimo kontekste” pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp “Klaipėdos mokslo ir technologijų parko” ir Baltic Tech Park atstovų, organizuojama atvira diskusija „Skaitmeninė ir išmani Klaipėda: Skaitmeninių inovacijų centrų vaidmuo“ ir kt.

 

 

Renginys su kvietimais, prašome kreiptis:
Kristina Abromaitė events@lighthouse.lt, tel. nr. +370 (619) 71935;
Romualdas Petraitis tel. nr. +370 (686) 00199;

Šaltinis: leidinys „Inovacijų pulsas“. Daugiau informacijos apie Lietuvos pramonės skaitmeninimą: https://bit.ly/2HMshY4