Skaitmeninė ir išmani Klaipėda – kvietimas bendradarbiauti, dalintis gerąja praktika ir įvesti teigiamus pokyčius

Š. m. Birželio 7 d. Light House coworking erdvėse, Klaipėdoje įvyko Lietuvos pramonės skaitmenizavimo klausimams aptarti skirtas renginys „Skaitmeninė ir išmani Klaipėda: Skaitmeninių inovacijų centrų vaidmuo“.

Viceministro G. Vildos teigimu, Lietuvos įmonės nors ir suvokia pokyčių svarbą, tačiau dažnai trūksta elementarių žinių, patirties, bei rekomendacijų kaip įdiegti, pritaikyti naujoves, skaitmenizuoti verslą, gamybos procesus, produktus, paslaugas. Todėl svarbu yra bendradarbiauti, konsultuotis, naudotis Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), Lietuvos inovacijų centro (LIC), švietimo įstaigų ir kt. turimus išteklius. G. Vilda pabrėžia, kad pirmiausia pokyčiai turi prasidėti nuo kiekvieno žmogaus pasaulėžiūros: „Reikšmingą pokytį padaro požiūris. Siekis skatinti bendruomenę skaitmenizuotis, investuoti į procesų efektyvinimą, žmonių įgalinimą. Kartu bendradarbiaudami verslas, valdžia, vietinė bendruomenė, bei žmonės – yra pagrindinis postūmis, kuris iš tikrųjų paskatina kilti konkurencingumo reitinguose.“

Atviros diskusijos metu Šarūnas Butkus, Baltic Tech Park steigėjas ir vadovas, Klaipėdos regionui linkėjo „Labiau atsiverti, bendradarbiauti, išeiti iš tos komforto zonos ir kartu spręsti kylančius klausimus, vystyti atsakymus.“ Siekiant aktyvinti Klaipėdos regiono atstovų partnerystę, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos mokslo ir technologijų parko ir Baltic Tech Park.

Nors skaitmenizavimas ir pokyčių įvedimas iš šalies gali pasirodyti labai sudėtingas, skirtas tik didelės apimties, pramonės įmonėms, tačiau pasak Dr. Artūro Jakubavičiaus, LIC Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovo: „LIC paslaugos yra skirtos visiems. Svarbiausia, kad įmonės norėtų veiklas vykdyti efektyviau. Šios paslaugos yra tarsi gydymas. Į mus kreipiasi kaip pas šeimos gydytoją. O tada mes nukreipiame pas tam tikrus, tikslingus specialistus, kurie nagrinėja skaitmenizavimo, inovacijų kūrimo ir kitus, esminius klausimus.“

Renginio metu įmonių atstovai galėjo užduoti klausimus, diskutuoti, susipažinti su MITA, LIC, skaitmeninių inovacijų atstovais ir aptarti būsimas skaitmenizavimo galimybes. Tikimąsi, kad ateityje tokie renginiai taps tradicija ir susilauks dar didesnio susidomėjimo, bei miesto bendruomenės įsitraukimo.

MITA naujienas, renginius, skelbiamus konkursus: MITA
Daugiau informacijos apie LIC veiklas: LIC