Įkvepiančios istorijos: Prabanga turėti daugiau laiko

Svarstydamas, kur gyventi, jaunas žmogus dažnai renkasi tarp trijų didžiųjų miestų. Pagal gyventojų pasiskirstymą ir tendencijas, paskutiniu metu vis daugiau jaunų šeimų renkasi Klaipėdą ir gyvenimą prie jūros. Didmiestis su mažo miesto privalumais – tokį Klaipėdos apibūdinimą  galima išgirsti ne iš vieno išmainiusio gyvenimą sostinėje į uostamiestį. Čia mažiau laiko praleidžiama eismo spūstyse – daugiau su šeima; lengviau rasti vietą ugdymo įstaigoje; mažiau betono kalnų – daugiau gamtos ir jūros.

Prieš keletą metų šių privalumų suviliotas, paskolų ir investicijų platformos „FinBee verslui“ vadovas, Audrius Griškevičius parsivežė šeimą į savo gimtąjį miestą ir nuo to laiko jam Klaipėda – idealus miestas gyventi su šeima.

Audriau, dabar gyveni tarp dviejų miestų: verslas Vilniuje, o šeima Klaipėdoje. Ar nebūtų paprasčiau viską turėti viename mieste?

Kai sprendėme dėl gyvenamosios vietos, rinkomės tarp Klaipėdos ir Vilniaus. Aplinkybės taip susiklostė, kad mano žmonai atsirado karjeros galimybių Klaipėdoje, todėl nusprendėme išbandyti šį miestą. Nors mano darbas taip ir liko Vilniuje, šio persikėlimo niekada nesigailėjome. Klaipėdoje gyventi su šeima itin patogu, ypač jeigu turi vaikų.

Be to, kai toks puikus susisiekimas tarp miestų, sėsti į automobilį ir nuvažiuoti iki Vilniaus tampa taip įprasta, kaip važiuoti į darbą ar vežti vaikus į darželius, mokyklas. Tiesa ta, kad Vilniuje galėtume praleisti daug mažiau laiko kartu, todėl aš tikrai nenorėčiau kelti šeimos į kitą miestą, man komfortas – svarbiau. Klaipėdoje laiko sąnaudos viskam tiesiog mažesnės. Mažesni atstumai – gali pasiekti viską greičiau.

Esu pastebėjęs, kad čia žmonės net į tualetą eina lėčiau. Bet šitas klaipėdiečių lėtumas nėra trūkumas. Tiesiog, Klaipėdoje atrodo, kad viskam turi daugiau laiko. Jis neištirpsta kelionėse, kamščiuose, todėl turi prabangą kai kuriuos dalykus daryti lėčiau.

Kaip atrodo Tavo savaitė?

Savaitės eigoje 2-3 naktis būnu ne Klaipėdoje. Skaičiuoju naktimis, nes dažniausiai dieną pradedame kartu ir ryto eigoje išsiskirstome. Nuvežu vaiką į darželį ir išvykstu į Vilnių ar kitą miestą, šalį. Sausio pradžioje buvau Fintech konferencijoje Paryžiuje, dažnai vykstu į Kijevą. Keliauti iš Klaipėdos itin patogu. Palangos oro uostas turi nuolatinius skrydžius į Rygą, Kopenhagą 3 kartus per dieną, o iš ten galima nuskristi bet kur.

Kita vertus, kai jau išvykstu į Vilnių, galiu visiškai susitelkti ties savo darbais. Būdamas ten galiu sau leisti neskaičiuoti darbo valandų, dienos metu susiplanuoti susitikimus, o vakare pasidarbuoti prie einamųjų klausimų. Vilniuje dirbu tiek, kiek reikia, o grįžęs namo į Klaipėdą galiu skirti laiko savo šeimai.

Ką komanda sako apie Tavo gyvenimą už 350 km.? Ar jiems netrūksta vadovo?

Visiems jau tapo įprasta, jog esu Klaipėdoje. Šiais laikais dirbti per atstumą nebėra problema. Kai reikia, pasidarome konferencinius skambučius. Be to, verslą kūriau taip, kad vadovas nebūtų atsakymas į visus klausimus. Darbe mano tikslas palaikyti verslo strategiją, komandos dvasią, kad visi dirbtume ties vienu tikslu ir nebūčiau tas, kuris įprasmintų save sprendžiant kasdienes problemas.

Gal ir kolegos susigundo patys išbandyti gyvenimą Klaipėdos mieste?

Praėjusią vasarą vienas kolega nusprendė pasinaudoti „Workation Klaipėda“ programa ir visą mėnesį praleido Klaipėdoje dirbdamas ir gyvendamas. Jam taip patiko, kad žada atvažiuoti ir šią vasarą. Manau, pavyks privilioti ir daugiau kolegų atvykti vasarą į Klaipėdą. Čia atstumai maži, gausu įvairios veiklos; Palanga, Nida šalia, prie jūros vietos pilna, oras puikus – vasarą gyventi ir dirbti Klaipėdoje vienas malonumas.

Esmė tokia – Vilnius ir Kaunas galbūt ir skaitomi talentų traukos centrais, bet kai talentas užauga, subręsta jam reikia kažkur gyventi. Vieni renkasi Balį ar kitą egzotišką vietą, o aš, išbandęs pasaulio didmiesčius, Londoną, Šanchajų, Niujorką, pasirinkau Klaipėdą. Būnant užsienyje dažnai jautiesi svetimšalis ir su laiku tas jausmas niekur nedingsta. Ten žymiai sudėtingiau ir megzti kokybiškus santykius, o čia sutinki žmogų ir gali kitą akimirką jau pajusti su juo ryšį.

Apie savo verslą pasvajoja daugelis, tačiau iš tiesų jį pradėti ryžtasi toli gražu ne kiekvienas. Papasakok savo sėkmės istoriją.

Mano rimtesnė karjera prasidėjo banke. Ten dirbau 8 metus, įskaitant ir krizės laikotarpį, kur įgijau daug naudingos patirties, supratau, nuo ko priklauso verslo sėkmė, kokių klaidų galima išvengti ir panašiai. Nuo pat mažens matydamas tėtį versle, visada svajojau ir pats tai pabandyti. Būtent tos minties vedamas pabaigiau verslo studijas Londone ir nuo 2014 metų pradėjau dirbti sau. „FinBee verslui“ yra mano pirmasis sėkmingas projektas. Kelias iki verslininko tikrai nelengvas ir dažniausiai ilgas. Man prireikė net 4 nesėkmingų verslų, kad paskutinis užtikrintų ilgalaikę sėkmę.

Prie „FinBee“ projekto prisijungiau vėliau nei susibūrė pirminė komanda. Su ja susipažinau konferencijos Londone metu. Jie tuo metu tik startavo su skolinimu žmonėms, o aš galvojau daryti skolinimą verslui per sutelktinio finansavimo platformą, todėl nusprendėme apjungti jėgas ir vystyti bendrą produktą. Tuo metu skolinimas smulkiam verslui man atrodė gera niša, kurios bankai neišnaudoja. Sukūrėme klientų aptarnavimo ir vertinimo sistemą, kuri reikalauja labai mažai žmogiškųjų resursų, yra automatizuota. Dabar jau veikiame 3 metus, esame padėję daugiau nei 300 įmonių, suteikdami joms daugiau nei 700 paskolų skirtų finansuoti tolimesnę jų verslo plėtrą.

Pats esi klaipėdietis. Apibūdink koks jis – tikras klaipėdietis?

Klaipėdietis yra tas, kuris visada gyvena vėjyje, jo plaukai visada žiūri į vieną pusę. Pamenu, net į mokyklą eidavau kampu, pasviręs. Turbūt nieko nenustebinsiu, kad man Klaipėdietis – artimas jūrai žmogus. Pavyzdžiui, vaikystėje mes kiekvieną savaitgalį eidavome pasivaikščioti prie jūros su šeima, prasipūsti galvą.

Klaipėda – kosmopolitinis miestas. Nuo pat mažens mieste sutikdavau įvairių tautybių žmonių. Būtent dėl to ir rusiškai moku kalbėti – kieme draugai būdavo ne tik lietuviai.

Kuo Klaipėda skiriasi nuo kitų didmiesčių?

Gyvenimo komfortas Klaipėdoje yra ženkliai aukštesnis. Čia yra visko, ko reikia jaunai šeimai. Pavyzdžiui, mes gyvename Klaipėdos centre, todėl viskas atrodo pasiekiama ranka: darželis, mokykla, ligoninė, kavinės, restoranai, parkai – viskas minutės atstumu. Net jei norisi pabėgti trumpam į gamtą – 15 minučių ir jau gali džiaugtis visiška ramybe su vaizdu į jūrą.

Gyvendamas Klaipėdoje pajuntu, kad laiką leidžiu kokybiškiau. Sutaupius laiko nesėdint kamščiuose gali jį paskirti tam, kas Tau svarbu. Faktas, kad būdami Vilniuje praleistume daug mažiau laiko kartu, palyginus su dabartine kelių dienų išvyka į sostinę ir likusias dienas skiriant šeimai.

Manau, kad Klaipėda geriausias miestas tiems, kurie yra išsimokslinę, turi susiformavusią karjerą, žino savo sritį ir ieško komfortiško gyvenimo. Anksčiau ar vėliau Klaipėda bus šeimos miestas, į kurį žmonės tiesiog važiuos kokybiškai gyventi.

Ko palinkėtumei kitiems, svarstantiems apie gyvenimą prie jūros?

Žengti pirmą nors ir mažą žingsnį. Visada baisu žengti didelį žingsnį, todėl verta pradėti pamažu. Klaipėda – miestas turintis daug ką pasiūlyti. Nugalėkite tą autostrados atstumo baimę – ji niekis palyginus su Klaipėdos teikiamais privalumais.

Skaitykite daugiau: www.klaipedaid.lt