Įkvepiančios istorijos: Karolis Aušra

Karolis Aušra – šiuolaikiškas, teigiamą energiją spinduliuojantis, iš gyvenimo norintis pasiimti kuo daugiau Light House rezidentas. Susitikome pasikalbėti apie įmonę „Iscope“ , tačiau pokalbio eigoje paaiškėjo, kad Karolis lygiagrečiai vykdo ir kitą, labai įdomią veiklą. Jūsų visų dėmesiui – žmogus, kuris mato prasmę ne tik dideliuose honoraruose , bet ir proceso kuriamoje vertėje, o įsimintiniausia Karolio gyvenimo diena, nepatikėsite, toli gražu ne profesiniai laimėjimai ar pasiekimai.

Papasakokite apie save. Kokią veiklą/veiklas vykdote?

Esu Karolis Aušra, atstovauju įmones „Kado Consulting“ ir „Iscope“. „Kado Consulting“ veikla apima verslo valdymo sistemų diegimą įmonėse pagal jų iškeltą problemą. Tai gali būti nuo sandėlių valdymo iki personalo valdymo problemų. Šiuo metu pusė klientų yra užsienio rinkos dalyviai, ypatingai glaudžiai dirbame su Vokietija, kita pusė – Lietuvos. Tikrai džiugina tarptautiniai projektai tiek savo honorarais, tiek apimtimis, tačiau širdis linksta į Lietuvos rinką, kuri šiai dienai didėja. Norisi kuo daugiau projektų vystyti gimtojoje šalyje. Yra labai malonu matyti sutvarkytą, „švarų“ įmonėje vykstantį procesą, kuris suteikia galimybę žmogiškuosius išteklius panaudoti pridėtinės vertės kūrimui, o ne monotoniškam, tų pačių operacijų kartojimui.
„ Iscope“ yra partnerinė įmonė, kurios pagrindinis partneris jau 20 metų darbuojasi Vokietijoje, tačiau Lietuvoje „Iscope“ yra visiškai naujas ir šviežas projektas. Įmonė kuria aukščiausio lygio internetines svetaines tokioms įmonėms kaip „ Audi“, „Mercedes Benz“. Dizainą klientui specialiai ruošia dizaineris, nėra jokių šablonų.

Kodėl pasirinkote įsikurti Klaipėdoje, Lietuvoje, ar nekilo minčių likti Vokietijoje?

Istorija tikrai labai paini ir ilga. Mano gimtasis miestas – Klaipėda. Čia baigiau H. Zudermano gimnaziją, kurioje buvo sustiprinta vokiečių kalba, todėl iš karto po mokyklos baigimo, išvykau į Vokietiją „krimsti“ aukštąjį mokslą – ekonomiką. Labai greitai supratau, kad pasirinkta studijų kryptis neatitinka lūkesčių, todėl įvairiausių praktikų metu tobulinau turimus įgūdžius „Excel“ programoje. Šabloniškoms užduotims kurdavau sistemas, kurių pagalba, keliais paspaudimais galėdavau atlikti praktikantui skirtas užduotis. Savarankiškai optimizuodavau vidines sistemas, pradėjau programuoti, todėl darbus atlikdavau daug greičiau nei būdavo prašoma. Savo kelią radau per praktikas, bet kaip jau supratot, ne pati praktika buvo įdomi, o sprendimo būdo paieška, kaip greičiau atlikti ir pasilengvinti skirtas užduotis. (juokiasi)
Po studijų, ilgą laiką darbavausi vienoje Vokietijos audito įmonių. Nors darbas man tikrai patiko, tačiau atėjo laikas sukurti ir vystyti savo įmonę. Prie sprendimo priėmimo prisidėjo ir šeimos noras tolimesnę ateitį kurti Lietuvoje, todėl, susidėliojus pliusus ir minusus, grįžome į Lietuvą, į gimtąjį miestą Klaipėdą. Po 12 metų praleistų Vokietijoje, galiu pasakyti, kad laikinai gyventi svetur yra tikrai įdomu ir nekasdieniška, tačiau svetimoje šalyje vis tiek esi svečias. Klaipėda man yra namai, todėl noriu būti čia, kurti čia, gyventi čia.

Gerosios darbuotojo savybės, kurios iš karto „nukautauoja“?

Vienareikšmiškai – motyvacija. Tai yra pati svarbiausia savybė, į kurią atkreipiu dėmesį pokalbio metu. Kandidatas gali būti daug žinantis, tačiau arogantiškas – tokiems durys yra uždarytos. Aš esu atviras žmonėms, kurių akys dega motyvacija ir noru sužinoti, išmokti. Labai mėgstu, kai nėra baimės klysti, kandidatas užduoda daug klausimų, jaučiasi laisvai, nori kuo daugiau kartų bandyti ir pasiekti geriausių rezultatų. Kūrybiškumas taip labai svarbu, ypatingai problemų sprendime. Visada ieškau tik ilgailaikio darbuotojo, kuris norėtų dirbti kartu mažiausiai 5 metus, todėl lojalumas būtų trečia kertinė vertybė, į kurią kreipiu dėmesį darbo pokalbio metu. Su motyvuotu žmogumi, pasiruošusiu mokytis ir gauti kuo daugiau žinių, norisi dirbti, investuoti į jį, kurti ateities planus.

Įsimintiniausia diena gyvenime?

Čia negalėsiu per daug išsiplėsti, daug galvojau, apie tokią dieną, „perkračiau“ atminties stalčiukus, ieškojau tokios dienos darbine prasme, tačiau vienintelė mintis, šaunanti į galvą (ir joje pasiliekanti) – sūnaus gimimas . Vienareikšmiškai įsimintiniausia diena mano gyvenime.

Jeigu vieną dieną galėtumėte įgyti stebuklingų galių, ką rinktumėtės ir kodėl:
• Vaikščioti kiaurai sienas;
• Būti nematomu ;
• Būti vienu metu keliose vietose;

Rinkčiausi tik trečią variantą, todėl kad turint šitą galią, būtų galima „užsukti“ tikrai didelį ir pelningą verslą. Galėčiau būti keliose vietose vienu metu – reikia būti pas partnerį Vokietijoje ir Lietuvoje – aš galiu būti ir ten ir ten. Galėčiau būti “teleporteriu”, galėčiau būti … Oi! (juokiasi) Tikrai nuostabi galia, būtų labai gerai, jei turėčiau tokią galią. Kiek daug naudingų ir įdomių dalykų nuveikčiau!

Kaip galvojate, ar sraigė yra bloga dėl to, kad lėtai juda?

Tikrai negalvoju, kad tam tikras sutvėrimas ar kūrinys yra blogas dėl savo savybių. Šiuo atveju lėtumas yra savybė, o blogų savybių nėra. Manau, kad yra tik tarpusavy nederančios savybės. Dėl tokio nesuderinamumo gali kilti konfliktai tiek darbe, tiek šeimoje, bet būnant lanksčiam viską įmanoma suderinti. Gal mano darbe lėtumas ir nėra pati tinkamiausia savybė, tačiau dirbant psichologinį darbą, nagrinėjant įvairias, skirtingas situacijas , lėtumas galėtų būti viena iš rekomenduojamų savybių. Ar tai būtų sraigė, ar tai būtų žmogus, įvairiausius bruožus galima pritaikyti tam tikrose situacijose, kur jie gali atnešti didžiulę naudą.

Kokie yra Jūsų ateities planai?

Esminius ateities planus norėčiau pasilaikyti sakau, nes asmeninė patirtis rodo, kad kuo daugiau apie tai šneku, tuo lėčiau vyksta procesai. (Juokiasi) Tačiau keletą planų tikrai galiu atskleisti. Plėtra – tikslas numeris vienas. Kas nesiplečia, ne tik kad stovi vietoje, bet, manau, ir eina atgal. Yra neįmanoma būti sėkminga ir žinoma įmone, jei dešimt metų nevykdome plėtros, turime tuos pačius du darbuotojus ir nedidiname žinomumo. Deja, bet tokia teisybė. Todėl, žvelgiant į ateitį, antras planas yra žinomumo didinimas – nors „Iscope“ kol kas vykdo projektus Vokietijoje, bet netolimoje ateityje „Iscope“ projektus vykdysime ir Lietuvoje.

Pasirinkau Light House bendradarbystės erdvę, nes:

Mano kelias iki Light House buvo gan vingiuotas. Darbavausi kitoje bendradarbystės erdvėje, tačiau situacijai pasikeitus ir tapus nepalankiai, atradau Light House. Light House, mano nuomone, yra neeilinis projektas – draugiška ir bendruomeniška aplinka, inovatyvūs sprendimai, patogi lokacija, puikiai išplanuotos erdvės, kuriose niekam netrukdant galiu kalbėti telefonu . Planuojam plėstis ir augti, todėl tikrai norim likti Light House, čia gera aplinka dirbti. Tikras atgimimas!

Ačiū už pokalbį!