D. Jonikas: „Jei nėra investuotojų, tai dar nereiškia, jog niekas netiki jūsų idėja“

Pirmą kartą Klaipėdoje organizuojama ankstyvos stadijos startuolių pre-akseleratoriaus programa „Primer“ suburs technologijų kūrėjus ir investuotojus. Pasak verslo rinkodaros konsultanto Donato Joniko, inovatorius labai dažnai kūrimo procese apriboja finansavimas, o ši programa – padeda inovacijų kūrėjams įgyvendinti savo idėjas ir įsilieti į rinką.

Finansavimas startuoliui – misija įmanoma

Verslo rinkodaros konsultantas D. Jonikas pastebi, kad dažnai inovatorius kūrimo procese stipriai apriboja startuolio finansavimo klausimas. „Jei nėra investuotojų, nėra pinigų, tai dar nereiškia, jog niekas netiki jūsų idėja“.
Tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklo „InnoEnergy“ organizuojami „Primer“ mokymai suteikia galimybę per keturias minutes pristatyti savo idėjas auditoriai ir taip išbandyti save. „Į mokymus atvažiuos investuotojai iš Vilniaus bei kitų miestų. Tam, kad technologijų kūrėjai jaustųsi tvirtai scenoje, įtikinamai kalbėtų ir nepatirtų gėdos jausmo, mes darome tam tikrą treniruočių stovyklą, kurioje darome praktines užduotis ir ruošiamės startuolio vizijos pristatymui“ – teigia „Primer“ mokymų lektorius D. Jonikas.

Idėjų turime, bet trūksta verslumo

„Dirbdami su startuoliais pastebime, kad dažnai pilnam idėjų išpildymui, kūrėjai stokoja verslumo įgūdžių. O tai yra ypač svarbu, norint sėkmingai įvesti startuolį į rinką. „Primer“ programa sukurta tam, kad lavintume šiuos įgūdžius ir ugdytume Lietuvos regiono verslumo potencialą“ – teigia „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Morkūnas.
„Primer“ programoje jau dalyvauja 14 šalių, tarp jų Estija, Bulgarija, Kroatija, Turkija, Latvija, Slovakija ir kt. Lietuvoje „Primer“ programa organizuojama 3 kartą, iš viso joje sudalyvavo jau 20 komandų, kuriančių startuolius, dalis jų – po mokymų sėkmingai pritraukė investuotojus.
„InnoEnergy“ organizuojami keturių dienų „Primer“ mokymai vyks lapkričio 25–29 d. Klaipėdos „Light House Coworking“ erdvėje, kur technologijų kūrėjai turės galimybę mokytis iš patyrusių mentorių, dalyvauti paskaitose bei, mokymų pabaigoje, pristatyti savo idėjas potencialiems investuotojams.

Registracija į programą internetu: REGISTRACIJA

Daugiau informacijos:
Dr. Kęstutis Morkūnas, InnoEnergy atstovybės Lietuvoje vadovas
El. p.: kestutis.morkunas@kic-innoenergy.com
Tel. nr. +370 670 75907