Burkime donorų ir juos palaikančių bendruomenę – gelbėkime gyvybes

Karantinas nesustabdo nelaimingų atsitikimų, gimdymų, organų transplantacijų, kraujo ligų ir kitų susirgimų. Daugybei pacientų nuolat reikia kraujo neatidėliotinais atvejais. Nacionalinis kraujo centras prašo padėti skleisti žinią apie karantino laikotarpiu atsiradusį kraujo trūkumą ir kviečia likti neabejingais, padėti sergantiems.

„Šiandien kaip niekada turime būti vieningi! Situacija yra neeilinė ir kupina iššūkių bene visai visuomenei ir valstybei. Kraujo donorystė ne išimtis – čia susiduriame su didžiuliais išbandymais. Tačiau tuo pačiu žinome ir džiaugiamės, jog Lietuvos žmonės yra nuovokūs, skubantys padėti artimajam, draugui ir kitam – tam, kam to labiausiai reikia. Ir šiandien tikrai ta diena, kai kiekvienas esate be galo reikalingi. Taigi, nesustokite daryti gerų darbų – padovanokite kraujo, kuris kitam gali būti gyvybę išgelbėjančiu lašu.“ – socialiniuose tinkluose skelbia Nacionalinis kraujo centras.

NORINTYS DOVANOTI KRAUJO YPAČ LAUKIAMI KLAIPĖDOJE

Nacionalinio kraujo centro padalinys Klaipėdoje (Naikupės g. 28) ypatingai laukia kraujo donorų, todėl kviečiame Light House bendruomenę nelikti abejingais ir padovanoti kraujo tiems, kam šiuo metu tai gyvybės ir mirties klausimas. Pakvieskite prisidėti savo šeimos narius, draugus, kolegas. O jeigu patys duoti kraujo negalite, raginame dalintis kvietimu – bet kokia pagalba ir prisidėjimas labai reikalingas ir vertinamas.

LIGHT HOUSE KARTU SU PARTNERIAIS RŪPINASI GERA DONORŲ SAVIJAUTA

Atgauti jėgas po kraujo davimo ir pastiprinti organizmą Light House kartu su partneriais SUN365, „Žalia Giria“, „Gubernijos“ duonos gira, AUGMA, džiovintais vaisiais „Nuo bulvyčių iki uogyčių“ paruošė specialius gėrimų ir sveikuoliškų užkandžių rinkinius.

SVARBU ŽINOTI:

* Kraujo gali duoti tik visiškai sveiki ir puikiai besijaučiantys žmonės, turintys 18 metų.
* Kraujo donorystė atidedama 28 dienoms po grįžimo iš bet kurios užsienio šalies, net jeigu asmuo jokių peršalimo simptomų nejaučia. Šiems asmenims užeiti į NKC patalpas griežtai draudžiama.
* Kraujo donorystė atidedama 28 dienoms asmeniui, jei jis įtaria galimai kontaktavęs su COVID-19 užsikrėtusiais žmonėmis.
* Į kraujo centrą nerekomenduojama atvykti su mažamečiais vaikais, didelėmis žmonių grupėmis.
* Išankstinė registracija nebūtina.
* Atvykus reikia užpildyti apklausos anketą kraujo davimui.

Nacionalinis Kraujo Centras pabrėžia, kad yra laikomasi visų Pasaulinės sveikatos organizacijos, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės reikalavimų bei rekomendacijų, siekiant užtikrinti donorų bei darbuotojų saugumą. Duoti kraujo yra visiškai saugu ir nepavojinga. Todėl labai kviečiame ir skatiname padovanoti kraujo sergantiems ir išgelbėti gyvybę!